RSS
środa, 17 lipca 2013

A jeśli ktoś nie ma ochoty na nowości, może sięgnąć po klasykę.

Pogoda nas tego lata nie rozpieszcza, warto może więc w te wakacje trochę poczytać. Co nowego wydawnictwa proponują nam na wakacje? Z literatury polskiej najciekawiej zapowiada się chyba kolejna powieść Pilipiuka, „Wampir z MO”. Fani Pilipiuka na pewno jej nie przegapią, a ci, którzy jeszcze tego autora nie znają (jeśli są tacy), będą mieli okazję sięgnąć po jego książkę i poznać specyficzny język oraz poczucie humoru autora.


Na rynku pojawi się też nowa powieść Ignacego Karpowicza, laureata „Paszportów Polityki”, autora nominowanego do nagrody „Nike”. Jego nowa powieść to „Ości”.


Jeśli chodzi o literaturę obcą, szykuje się gratka dla miłośników klasyki. Wydana zostanie jedyna w dorobku Virginii Woolf sztuka teatralna pt. „Fakt, fikcja i fotografia albo co się zdarzyło we Freshwater”. W sztuce tej autorka portretuje swoją cioteczną babkę, Julię Margaret Cameron – najsłynniejszą fotografkę epoki wiktoriańskiej. Warto więc z wielu względów po sztukę Virginii Woolf sięgnąć.

W księgarniach znajdziemy też nową powieść mistrza horroru, Stephena Kinga, „Joyland”. Podobno jest znakomita. Trzeba się będzie przekonać.


Na półkach pojawi się też nowa powieść Akunina „Pory roku”, Kitty Ferguson „Krótka historia Stephena Hawkinga”. Miłośnicy historii i literatury faktu będą mogli sięgnąć po Andrzeja Garlickiego „Siedem mitów II Rzeczypospolitej” czy biografię Lecha Kaczyńskiego autorstwa Sławomira Cenckiewicza.

15:58, bloggi891
Link Dodaj komentarz »
środa, 03 lipca 2013